سئو و بهینه سازی

سئو یا بهینه سازی سایت برگرفته از عبارت Search Engine Optimization است که کلمات معادلی چون SEO یا بهینه سازی موتور جستجو دارد که همگی آن ها به یک معنی می باشند و می تواند بازدهی وب سایت را افزایش داده و موجب جذب مخاطبان بیشتری جهت بازدید از سایت شما شود.
سئو را مي‌توان مجموعه‌اي از روش‌ها براي تغيير استراتژيک وب سايت‌ها و ارتقاء یک وب سایت به منظور افزایش تعداد بازدیدکننده ها دانست. اين فرآيند به بيان مهم ترين عوامل مرتبط صفحه و افزايش اهميت آن در صفحه نتايج جستجو، مي‌پردازد. سئو جنبه های متفاوتی دارد، از کلماتی که در وب سایت استفاده می کنید گرفته تا کیفیت لینک هایی که دیگر سایت ها به شما می دهند. به عبارت دیگر سئو به این معناست : “اطمینان از این که ساختار وب سایت به سادگی و راحتی برای موتور جستجو قابل فهم است. سئو تنها درباره ی “موتور” ها نیست بلکه در طرف مقابل به معنای ساخت وب سایت به طوری است که برای کاربران خوشایند باشد.

سئو سایت یا بهینه سازی سایت یکی از فعالیت هایی است که توسط سئوکار انجام می شود. شخصی که متخصص سئو است با این علم و زیر شاخه های آن به خوبی آشنایی دارد و بر تکنیک های آن مسلط است. یک متخصص سئو باید بصورت مستمر علم و دانش خودش را با علم روز و آخرین تغییرات موتور های جست و جو به روز نگه دارد. این شخص بعد از سال ها تجربه و روش های صحیح و خطا روی پروژه های مختلف به خوبی با ابزار های مورد نیاز بهینه سازی سایت آشنایی دارد و می تواند طبق بازار هدف سایت و سختی کلمات کلیدی مورد نظر، استراتژی سئوی مناسبی را تدوین کند.
در حالت کلی کارهایی که بر روی سایت جهت بهینه سازی آن انجام می شود به دو گروه کلی سئو داخلی on-page SEO و سئو خارجی off-page SEO تقسیم می شود که به مجموعه عواملی که در داخل سایت و ساختار محتوای آن انجام می شود سئو داخلی on-page SEO گفته می شود و برای سایت ها سئو خارجی off-page SEO هم استفاده می شود که شامل فعالیت هایی است و به نوعی بازاریابی و معرفی سایت در اینترنت و شبکه های اجتماعی است.

تماس با تفکر نارنجی

برای درخواست مشاوره با مدیر برنامه های تفکر نارنجی به صورت مستقیم هماهنگ فرمایید !